За първи път нашето читалище се включи в международната туристическа борса в София и привлече голям интерес.
На щандовете ни, заедно с представители на Община Каварна, Историческия музей и Художествената галерия „Хр. Градечлиев“, представихме културното наследство и самодейността на региона, обменихме идеи и създадохме основа за нови партньорства и инициативи.
Особено вълнуващ момент беше посрещането на министъра на туризма в оставка, Мирослав Боршош, от нашите прекрасни дами с добруджанска питка с шарена сол и изпълнение на автентична добруджанска песен – което го впечатли и заинтригува още повече.
Участието ни във форума ни мотивира да продължаваме активно да развиваме културния живот в Каварна и да работим за още по-успешни съвместни проекти.