Facebook
НЧ Съгласие 1890
Народно читалище в град Каварна

X X Национален фестивал на любителските театри с международно участие Kаварна 2017

XX Национален фестивал на любителските театри с международно участие Kаварна 2017

 

Резултати

 

Награди за младежка женска роля

 

ІII– та награда  се присъжда  на  Надежда Миткова  за  ролята  на  Калина от спектакъла  Страхил страшен хайдутин  от Петко Тодоров, режисьор Даниела Райкова, театрален състав  Мелпомена при читалище  напредък-1870, гр.Лясковец

ІI – ра  награда  се  присъжда  на  Гергана Лечева  за  ролята  на  момиченцето от спектакъла  Да живеят приказките, драматизация  и  режисура  Румен Куртев, сценограф  Ели  Качулева,  Куклено-театрална  школа  при държавен куклен театър Дора Габе, гр.Добрич

І –  ва награда  се  присъжда  на  Константина  Георгиева  за ролята  на Настенка  от  спектакъла  Бели нощи   по  Ф.М.Достоевски,  сценична адаптация  Сия Папазова,  Детски юношески театър  Златното ключе  при Център за  подкрепа  и  личностно  развитие  при  Общински  детски  комплекс -Варна, гр.Варна

 

Награди за младежка мъжка роля

 

ІII - та  награда  се  присъжда  на  Даниел  Димитров  за  ролята  на  Лудо младо  от спектакъла  Страхил страшен хайдутин  от  Петко Тодоров, режисьор  Даниела  Райкова,  Театрален  състав Мелпомена  при читалище Напредък-1870 , гр.Лясковец

ІI– ра  награда  се  присъжда  на  Иван  Димитров  за ролята  на  Диблър от спектакъла  Подвижни образи  по  романа  на  Тери Пратчет,  драматизация  и режисура  Александър  Павлов, сценография  и  музика   Александър Павлов, Театрален клас  Инфаркт  при  Медицински университет  Професор доктор Параскев Стоянов, гр.Варна

І - ва  награда  се  присъжда  на  Боян Фърцов  за  ролята  на  писателят  от спектакъла  Бели нощи  по Достоевски, сценична  адаптация  Сия  Папазова, Детски  юношески  театър Златното ключе  при Център за подкрепа и личностно развитие  при Общински детски комплекс Варна, гр.Варна 

 

 

Номинации за женска роля

1.Стефани  Караколева  за  ролята  й  на  доцентката  от спектакъла Посещение  на  млада  дама , гр.Гълъбово 

2.Симона  Ковачева -  за ролите  й от спектакъла  Двойки , гр.Белене

3.Данаила  Вълкова -  от спектакъла  Прецакани, гр.Обзор

4.Даниела  Георгиева -  за  ролята  на  кралицата  от  спектакъла  Мисия Лондон, гр.Козлодуй

5.Райна  Стойчева  - за  ролите й  в спектакъла  Нашенци , гр.Генерал Тошево

6.Йоана  Петкова -  за ролята на  Тиха  от спектакъла  Чума , гр.Своге

7.Миглена  Кунова  - от спектакъла  Двойки , гр.Белене      

8.Снежана  Цачева -  за ролята  на  бабата  от  спектакъла  Годеж , гр.Бяла черква

 

Награда  за  поддържаща  женска  роля  се присъжда  на  Снежана Цачева  за ролята  на  бабата  от  спектакъла  Годеж , гр.Бяла черква   

 

Награди за женска роля

 

III-та награда  за  женска  роля  се  присъжда  на  Симона  Ковачева  за ролите  й  в  спектакъла  Двойки  ,Театрална трупа Беларт  при  НЧ  Христо Ботев-1892,  гр.Белене

 II – ра  награда  се  присъжда  на  Райна  Стойчева  за  ролите  й  в  спектакъла  Нашенци, Самодеен  театрален  колектив  при  НЧ Светлина-1941, гр.Генерал Тошево     

 I - ва   награда  за  Йоана Петкова  за  ролята  на  Тиха  от спектакъла  Чума , любителска трупа  Асорти  при  НЧ  Градище-1907, гр.Своге

 

Номинации за мъжка роля

1.Владимир  Желев -  за  ролите  му  в  Посещение  на  млада дама, гр.Гълъбово

2.Олег  Йорданов -   от спектакъла  Двойки , гр.Белене

3.Тодор  Георгиев -  за  ролите  му  в  спектакъла  Нашенци , гр.Генерал Тошево

4.Павел  Гайдев -  за  ролята  на  Маргариди  от спектакъла Криворазбраната цивилизация , гр.Велинград             

5.Христо  Божков -  за  ролите  му  в  спектакъл а  Прецакани , гр.Обзор           

6.Зефир  Неделчев -  за  ролята  на  Дядо Виден  от спектакъла  Годеж , гр.бяла черква

7.Румен  Кръстев -  за ролята  на  Нейко  от  спектакъла  Чума , гр.Своге

8.Николай  Христанов - за  ролята  на  Вича  от  спектакъла  Съмнително лице, гр.Горна Оряховица

Награда  за  поддържаща  мъжка  роля  се  присъжда  на  Николай  Христанов  за  ролята  на  Вича  от  спектакъла  Съмнително лице, гр.Горна Оряховица

 

Награди за мъжка роля

ІII - та награда  се  присъжда  на  Владимир Желев  за  ролите  му  в спектакъла  Посещение на млада дама ,Общински театър при Дом на културата гр.Гълъбово                 

ІI – ра  награда  за  Павел  Гайдев  за  ролята  на  Маргариди  от спектакъла Криворазбраната  цивилизация, Театрален  колектив  при  НЧ Отец Паисий-1893, гр.Велинград

І –ва награда  за  Христо  Божков - за  ролите  му  в  спектакъла  Прецакани, Театрална трупа  Вълко Купенов при  НЧ Изгрев-1927, гр.Обзор

 

Награда за режисура

Наградата  за  режисура  се  присъжда  на  Бойко Илиев  за спектакъла  Мисия Лондон  по Алек Попов. Театрален  състав  при Дом  на  енергетика, гр.Козлодуй

 

Награда за сценография

Наградата  за  сценография  се  присъжда  на  Величка  Нейчева за спектакъла  Хотел Вавилон  от Миро Гавран. Театрална  трупа Интрига  при  Народно читалище  Храм паметник  Христо Ботев-1879, гр.Козлодуй

 

Награди за младежки спектакъл

III-та награда –   Да живеят приказките  , драматизация  и  режисура Румен Куртев,  сценограф  Ели  Качулева,  Куклено-театрална школа при  Държавен куклен театър  Дора Габе, гр.Добрич

II-ра награда -  за  Слово и вера   по  текстове  на  народни  песни, режисьор и сценограф  Мариета Любенова,  гр.Своге

I-ва награда –  Подвижни образи   по Тери Пратчет, драматизация  и режисура  Александър  Павлов,  сценография  и  музика  Александър Павлов  –  театрален  клас  Инфаркт  при  медицински  Унивеситет професор  доктор  Параскев  Стоянов, гр.Варна

Специална  награда  на  журито  се  присъжда  на  Център  за  детско-театрално  творчество  Синя птица   за  балетния  спектакъл Очарователна класик,  режисьор  Анна  Голдунова,  гр.Подолск, Русия

 

Номинации за спектакъл

1.Мисия Лондон  по  Алек  Попов,  режисьор  Бойко Илиев – театрален състав  при  Дом  на  енергетика, гр.Козлодуй

2.Прецакани   от  разкази  от  Пощенска  кутия  за  мръсни  приказки, режисьор  Красимир  Добрев,  театрална  трупа  Вълко Купенов  при  Народно  читалище  Изгрев 1927, гр.Обзор 

3.Криворазбраната  цивилизация, Сценичен  вариант  и  постановка Мариус  Донкин,  театрален  колектив  при  Народно читалище  Отец Паисий-1893, гр.Велинград

4.Нашенци , режисьор  и  сценограф  Красимир  Демиров, самодеен театрален  колектив  при  Народно читалище  Светлина-1941, гр.генерал Тошево

5.Всяка година по същото време  от  Бърнард  слейд,  режисьор  и сценограф  Димитър Еленов, Общински театър Несебър

 6. Детектор на лъжата  от Василий  сигарев,  режисьор  и сценограф Стефка петрова, театрална формация  при  Народно читалище Христо Козлев-1883, гр.Долна Оряховица

7 Любовен  лабиринт  от  Жан  Жиняк,  режисьор  и  сценограф  злати Златев, театрална  трупа  Мелпоарт   при  Народно читалище  Христо Ботев-1872, гр.Нови Пазар

8.Чума  по Йордан  Йовков,  режисьор  и  сценограф Мариета Любенова,  любителска  трупа  асорти  при  Народно читалище Градище-1907, гр.Своге

 

 Награда на публиката  се  присъжда  на  спектакъла  Чума  по Йордан  Йовков,  режисьор  и  сценограф  Мариета  Любенова, любителска  трупа  Асорти   при  Народно читалище  Градище-1907, гр.Своге                 

 

Награда за камерен спектакъл  се  присъжда  на  Детектор  на лъжата  от  Василий  Сигарев,  режисьор  и  сценограф  Стефка Петрова,  театрална  формация  при  народно  читалище  Христо Козлев-1883, гр.Долна Оряховица

 

Награда за спектакъл

ІII – та  награда  се  присъжда  на  Прецакани  от разкази  от Пощенска  кутия  за  мръсни  приказки,  режисьор  Красимир Добрев, театрална  трупа  Вълко Купенов  при  Народно читалище  Изгрев-1927, гр.Обзор

ІI – ра  награда  за  Мисия Лондон   по  Алек  Попов,  режисьор  Бойко Илиев,  театрален  състав  при  Дом  на  енергетика,  гр.Козлодуй

I –ва  награда  се  присъжда  на  Любовен лабиринт   от Жан  Жиняк, режисьор  и  сценограф  Злати  Златев,  театрална  трупа  Мелпоарт  при Народно читалище  Христо Ботев-1872 , гр.Нови Пазар

 

Почетни награди от съюза на Народните читалища се присъждат на

Център  за  детско –театрално  творчество  Синя птица    за спектакъла Очарователна  класика  , режисьор Анна Голдунова

Съмнително   лице   от  Бранислав  Нушич,  режисьор  и  сценограф  Кирил Ангелов,  драматичен  театър  при  НЧ  Напредък-1869, гр.Горна Оряховица

Криворазбраната   цивилизация,  сценичен   вариант  и   постановка  Мариус   Донкин,   театрален   колектив   при  Народно читалище  Отец Паисий-1883 , гр.Велинград

 

В   юбилейния    XX   Национален   фестивал   на   любителските театри   с  международно   участие   Каварна 2017   голямата награда   на   името   на  професор   Гочо   Гочев   се   присъжда   на спектакъла   Всяка година по същото време   от  Бърнард  Слейд, режисьор   и   сценограф   Димитър Еленов, Общински театър Несебър

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                 

             

 

 

 

 

 

X X Национален фестивал на любителските театри с международно участие Kаварна 2017 - Изображение 1